“Mõnusalt teravmeelse huumoriga raamat, mis selgitab suurte meistrite ja autori enda elu näitel jooga tagamaid ja selles peituvaid arenguvõimalusi. Igati väärt lugemine nii silmaringi avardamiseks kui ka sügavamateks läbielamisteks.” Ingvar Villido, krija jooga õpetaja 

Paramhansa Yogananda on üks kaasaja suurimaid vaimseid õpetajaid. Just tema vahendusel jõudsid iidsed joogalikud teadmised esimest korda läände. Tema õpetuse sisu oli lihtne ja ajatu: tunne iseennast ja avasta oma tegelikud võimalused. Liiga lihtne? Ometi vallandas 1946. aastal ilmunud „Joogi autobiograafia“ läänes vaimse revolutsiooni ning selle mõju ajas on vaid kasvanud. Miks?

“Joogi autobiograafia” on ühteaegu kummastav ja demüstifitseeriv. Mitte just sageli ei tule ette, et Paramhansa Yogananda mõõtu suur joogi paneb ise kirja oma eluloo, kergitades nii saladuse ja müstika loori, mis üldjuhul joogaõpetust ja joogisid ümbritseb. Yogananda kirjeldab soojalt ja südamlikult oma lapsepõlve ja perekonda, India pühamehi ja õpetajaid, õpiaastaid oma guru juures ning pikka aega saladuses hoitud eneseteostusõpetusi. Sellel teekonnal saab võimatu võimalikuks. Neis õpetustes talletatud teadmised inimese elu juhtivatest seaduspäradest, mida Yogananda järk-järgult avab, aitavad ka skeptilisema meelelaadiga inimesel kummastavat mõista ja aktsepteerida.

Võrratu elegantsi ja peene huumoriga kirjutatud raamat on ainukene omataoline teejuht India joogide iidsesse kultuuri. Paljud erinevad koolkonnad on tunnustanud “Joogi autobiograafiat” kui vaimse kirjanduse meistriteost.

“Joogi autobiograafia” ilmub eesti keelsena esmakordselt ja on tõlgitud otse 1946. aasta väljaandest, et avaneda kogu oma sisemises rikkuses just nimelt sellisena, nagu suur joogaõpetaja selle ise välja pakkus.