Seljavenitusrihm, vaata videot lingil https://youtu.be/ZWcO4ejGP9A
Seljavenitusrihm on mõeldud lülisamba joondamiseks rippuvas asendis ning selja ja kaela pingete vabastamiseks.
Sellisel rihmal rippudes saab korrastada oma lülisamba joondumist ning lõdvestada kogu selja ja kaela pingeid.
Ka pea alaspidi olekut on juba iidsete joogide poolt noorendavaks ja tervendavaks peetud! Seepärast on kõrgelt hinnatud hatha jooga tagurpidi asendite praktiseerimine.
Tootest: rihm on valmistatud väga suurt raskust taluvast kvaliteetsest materjalist, mille otstes on aasad riputamiseks. Rihma pikkus on ca 3,3 m ja laius 6 cm.
Rihma keskmisele osale, mis jääb kasutaja selja ja reitega kontakti, on lisatud pehmendus.
Optimaalne riputuslaius on 30-60 cm. Kui rihm on lakke paigaldatud, võiks alumine serv asetseda kasutajal umbes tuharate kuni ristluu kõrgusel.
Rihma ei pea iga kord uuesti paigaldama ja ära võtma vaid selle saab pehmenduse otstes ja aasade juures olevate takjakinnituste abil ülespoole tõsta – nii ei sega see Teie liikumist ruumis.
Tootja: Annapurna OÜ

NB! Esimesel korral pärast rihma ülespanekut ja pea alaspidi rippuma asumist kontrolli kindlasti laekinnituste püsivust, toetades kogu keha raskus rihmale.
Selle meetodi tõhusust kinnitas ka osteopaat Pierre Kanadast, kes joogaõpetajaid funktsionaalse anatoomia osas koolitab.
Ta kinnitab, et selle meetodi regulaarsed kasutajad on vabad erinevatest alaselja- ja kaelaprobleemidest. Samuti aitab regulaarne rippumine, koos harjutustega kõhu- ja seljalihaste tugevdamiseks, seada paika ja tugevamate kõhulihastega toestada alla vajunud organeid.
TÄHELEPANU!
Siiski selline rippumine ei sobi igaühele ning on mitmeid terviseprobleeme millede puhul pea alaspidi olek ei ole soovitatav.
Kui Sa ei ole kindel, kas see meetod Sinule sobib, palun konsulteeri osteopaadiga!
Soovitatav on esimestel kordadel rippuma minna alati kellegi juuresolekul ning teadlikult aistinguid eristades ja järk-järgult lõdvestudes. Kui alaseljas või mujal ilmneb terav valu, tuleb asendist kohe rahulikult välja tulla ja selili lõdvestuda!
Ära jäta rihma rippuma, kui lapsed omapead kodus on!