Avaleht/Veepudelid/Vasest veepudel 0,85l

Vasest veepudel 0,85l

27.00 

Valmistatud Indias, kõrgus 28cm, läbimõõduga 7cm, maht 0,85L

Ajurveeda järgi kasutatakse Indias vasest veeanumaid seetõttu, et vask avaldab veele antibakteriaalset toimet ja edendab tervist. Kui vesi puutub teatud aja jooksul kokku vasega, siis laetakse see vase ravivate omadustega. Vask on inimeste jaoks üks elutähtsaid mikroelemente, mida organismil iga päev vaja läheb. Vasevaeguse tõttu on takistatud hemoglobiini, türosiini, kollageeni ja ka vererakkude moodustumine.

Vasevee tegemiseks vala õhtul värske vesi vasest anumasse ja jäta ööseks seisma. Kui juua igal hommikul kohe peale ärkamist klaasitäis toatemperatuuril vasevett, peseb see neerud ja kogu seedetrakti läbi, aitab seedimise tervena hoida ja leevendab ülekaalulisust.  Ka päeva jooksul võib vasevett tarbida, see on väga heaks toonikuks maksale, põrnale ja lümfisüsteemile.

 • Kasuta vasknõusid ainult puhta gaseerimata vee hoiustamiseks.
 • Ära hoia vasevett külmikus.
 • Ära kasuta eelmise päeva seisnud vett!

Vase puhul on hooldus väga oluline, vask tahab hoolt ja armastust! Kokkupuude hapnikuga põhjustab aja jooksul vase oksüdeerumist ja kattumist paatinaga ning vasknõud muutuvad tumedaks ja plekiliseks. Vältimaks oksüdeerunud vase toksilisust, tuleb vaske vastavalt vajadusele regulaarselt puhastada, vaata juhendit allpool.

NB! Vasevesi avaldab turgutavat  mõju ka taimedele.

 

 

 

Tootekood: 7665 Kategooria:

Kirjeldus

Kuidas puhastada vaske?

Õnneks saab vase roosakuldse läike taastada üsna lihtsate vahenditega, mis sul kodus ilmselt juba olemas on.

 1. Kombineeri võrdne kogus äädikat ja soola, et teha pasta. Vala sool puhtasse kaussi ning seejärel kalla aeglaselt juurde äädikas. Kasuta lusikat, et aineid kokku segada ning sega senikaua, kuni tekib konsistentne pasta.
  Kogused ei pea olema täpsed.
 2. Kanna pasta puhtale lapile ja hõõru vaskanum sisse. Võta paras kogus pastat, et seda oleks piisavalt vasest asja hõõrumiseks. Hõõru plekke tugevalt, et nendest lahti saada. Kui lapp läheb mustaks, siis võta uus lapp ning jätka vase hõõrumist.
 3. Kasuta vana hambaharja. Kasuta hambaharja, et pääseda ligi halvasti ligipääsevatesse kohtadesse. Kui su vaskanumal on mõlgid või lõhed, mis on määrdunud, siis hõõru neid kohti hambaharjaga. Pudeli sisepinnale pääsed ligi pudeliharjaga.
 4. Loputa pasta ära ning kuivata vask. Kasuta üleliigse pasta eemaldamiseks sooja jooksvat vett ning hõõru õrnalt pasta vaskpinnalt maha. Seejärel löö vask puhta rätikuga läikima.

Tugevate plekkide eemaldamine sidruni või laimiga

 1. Lõika sidrun pooleks ja kasta soola sisse. Kalla väike kogus soola taldrikule ning seejärel suru poolik sidrun soola sisse, et kerge kiht soola sellele peale jääks. Kui sinu vasest ese on õrn või väike, siis sega sidrunimahla soola sisse, et pastat teha. Seejärel kasuta pehmet riiet, et seda pastat vasele hõõruda. Kui plekid on tugevad, siis lase pastal vase peal olla kuni üks tund.
 2. Loputa vask sooja veega ja kuivata pehme ja puhta riidega. Kui pinnale on veel mõned plekid jäänud, siis hõõru tugevamalt, et neist lahti saada.

Lisainfo

Kaal 038 kg
Mõõtmed 8 × 8 × 27 cm
Vasest joogipudelid

sinine neerumuster, valge neerumuster, OM sümbol, vasardatud pind, lillemuster, sini-valge geomeetria, sile pind